WordPress jest systemem CMS, który charakteryzuje się wyjątkową łatwością, jeżeli chodzi o konfigurację oraz instalację samego silnika WP. Dzięki temu stał się jednym z najbardziej popularnych systemów CMS, wybieranych przez blogerów i developerów na całym Świecie. Warto więc pamiętać, w jaki sposób odpowiednio przygotować swoją instalację silnika CMS WordPress, aby nie sprawiała nam żadnych problemów w przyszłości.

Jesteśmy pewni, że Twoja nowa strona internetowa WordPress będzie świetnie wyglądała, jeżeli tylko zastosujesz się do naszych wskazówek.

Strony internetowe WordPress w praktyce

Tworzenie stron internetowych W WordPress stało się bardzo popularne. Już co trzecia strona WWW w Internecie, jest oparta o ten silnik CMS. Popularność tego systemu zarządzania treścią wzięła się przede wszystkim z faktu jego bezpłatnej dostępności i łatwości w instalacji oraz obsługi.

 

Zainstalowałem CMS WordPress i co dalej?

Instalacja podstawowego silnika CMS WordPress to dopiero początek drogi. Świetnie, jeśli samodzielnie zainstalowałeś własnego WordPress’a i wiesz w jaki sposób można wykorzystać go do zbudowania swojej nowej strony internetowej. Musisz jednak pamiętać, że sama instalacja silnika, nie jest idealna i musisz ją odpowiednio przystosować, aby móc korzystać z niego w pełni. Co powinieneś zrobić na samym początku? Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby usunąć wszystkie, zbędne śmieci. Dlatego najpierw zrób kilka, podstawowych kroków:

1. Zajrzyj do sekcji wpisów i kategorii. Usuń wszystkie domyślne dane i wpisy oraz zmień nazwę kategorii wpisów na taką, jakiej zamierzasz używać w przyszłości. Dodatkowo możesz dodać również kilka innych, aby przygotować już kategorie dla przyszłych wpisów. Jeżeli posiadasz już pomysł na wpisy, ale jeszcze ich nie napisałeś, możesz stworzyć wstępne szkice wpisów, tworząc jedynie nagłówki (tytuły) przyszłych wpisów, aby móc po stworzeniu nowej strony czy bloga, wrócić do nich i móc pisać artykuły. Dodatkowo nie zapomnisz nigdy pomysłów wpisów, jeżeli będziesz wszelkie pomysły zapisywać jako szkice. To dobry pomysł, aby mieć swoje pomysły w jednym miejscu.

2. Wejdź do sekcji, gdzie znajdują się wszystkie Twoje podstrony nowej strony WWW i usuń domyślne podstrony, które tworzy WordPress podczas instalacji. Możesz na początku dodać szice stron, aby móc później każdą z nich edytować i dodać swoją wartościową treść. Dlaczego powinieneś to zrobić? O tym napiszemy w następnym punkcie.

3. Wejdź do sekcji wygląd i znajdź zakładkę Menu. Znajdziesz tam możliwość dodania własnego menu podstawowego, menu stopki i menu dodatkowego. W zależności od używanego szablonu, możesz dodać wszystkie lub tylko jedno z powyżej wymienionych menu. Aby jednak dodać menu aby wyświetlało podstrony podczas budowania Twojej strony WWW, powinieneś dodać szkice z nazwą każdej podstrony w sekcji strony. Dzięki temu będziesz miał co dodać do swojego, nowego menu.

4. Wejdź do sekcji wtyczek i usuń wszystkie wtyczki, które zostały domyślnie zainstalowane przez WordPress podczas swojej instalacji. Uwierz nam, nie będziesz ich potrzebował. Jeżeli to zrobiłeś to świetnie. Jesteś już w połowie drogi, aby Twoja instalacja WordPress była czysta i gotowa do pracy.

5. Wejdź do sekcji Ustawienia i tutaj będziesz postrzebował wiedzy i pewności tego, co robisz. Najważniejsza jednak rzecz, to ustalenie docelowych adresów podstron Twojej strony internetowej. W podmenu bezpośrednie odnośniki możesz ustalić dokładne adresy i sam zdecydujesz czy podstrony mają mieć nazwę taką, jaką wybierzesz, czy wyłącznie numer automatycznie przypisany do każdej z nich.

Jeżeli wykonałeś wszystkie te czynności i masz już pewność, że Twoja strona jest czysta i usunąłeś wszystkie niepotrzebne śmieci, możesz przejść do dalszych kroków, czyli wyboru nowego szablonu dla Twojej strony internetowej oraz instalacji potrzebnych wtyczek.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O WORDPRESS?

Jeżeli nie jesteś pewny czy uda Ci się przygotować stronę internetową albo po prostu nie masz czasu zajmować się tym tematem, napisz do nas i powiedz czego potrzebujesz.